Youtube Sponsorlu Reklamları

Youtube günlük ziyaret bazında dünya genelinde en çok kullanıcıyı barındıran sosyal medya platformlarından biridir. Youtube artık televizyonun bir alternatifi olma yolunda iddiasını her geçen gün artırarak büyümektedir. Özellikle genç yaştaki bireyler youtube'u televizyona oranla kat kat daha fazla tercih etmekte ve kullanmaktadır. Youtube kullanıcılarının oluşturduğu bireysel kanallar yolu ile özellikle gençlere hitap eden bir çok program youtuberlar tarafından sunulmaktadır. Özellikle ülkemizde de yeni yeni duymaya başladığımız internet dizileri veya youtube dizileri ilginin televizyondan youtube'a doğru kaydığının en büyük göstergelerindendir. Bunun  yanında oyun videoları, müzik kanalları, kişisel vlog videoları gibi bir çok alternatif youtube kullanıcılarının en çok tercih ettiği, izlemekten keyif aldığı videoların başında gelmektedir.

Hal böyle olunca youtube reklamları da oldukça etkili olan reklam yöntemlerinden biri olmuştur. Facebook, instagram, twitter vb. gibi bir çok sosyal medya platformlarından farklı olarak youtube reklamları etkileşim ve algı reklamları olarak kullanılmaktadır. Örneğin facebookta verilen reklamlarda hedef kitle ve ürün bellidir. Reklam da buna yönelik geri dönüş almak için yapılır. Ancak youtube reklamlarında herhangi bir geri dönüş ya da hedef kitle seçimi yapmak gerekmez. Verilen reklamlar bir çok videoda izleyicilerin karşısına gelerek insanlarda o marka veya ürün ile ilgili algı ve belirli bir düşüncenin oluşması hedeflenir. Bu yönüyle youtube reklamları televizyon reklamları ile aynı işlevi görür. Ancak reklam maaliyetleri açısından televizyona oranla çok daha ekonomiktirler.

Furkan Ajans olarak biz de youtube reklamlarının üretilmesi ve yönetilmesi sürecinde siz değerli dostlarımıza yardımcı olmaktayız. Siz de hemen bizimle iletişime geçerek markanızı tüm insanların tanımasını sağlayabilirsiniz. Tel: +90 (332)351 0157