Youtube

Youtube herkesin bildiği gibi video paylaşım sitesidir. İnsanlar izleyeceği bir çok şeyi youtube sayfasından izlemektedirler. Youtube'u sosyal medya yapan şey ise video izlemenin yanısıra işletmeler için büyük bir reklam potansiyeline sahip olmasıdır.  Bunun en büyük nedeni günümüzde özellikle gençler tarafından oldukça ilgi gören youtuberlardır. İnfluencer hizmeti olarak da ifade edilen işletmenin hedef kitlesine uygun olan youtuberlara verilen reklamlar ile potansiyel müşterilere sevdiği bir kişinin deneyimleri gösterilerek ürün tanıtılmış olur. Bu yönüyle youtube sosyal medya platformları içerisine girmiş olur. 

Bunun yanı sıra işletmeler özellikle büyük firmalar kendi kurumsal youtube kanalları ile kitlelerle etkileşim içerisinde olmaktadırlar. Yaptıkları işi tüm aşamaları ile videoya kaydedip müşterilerine güven duygusunu aşılamaktadırlar. Buna ek olarak kullanıcı deneyimleri, kampanyalar, etkinlikler, hediye çekilişleri gibi bir çok faaliyeti youtube kanallarında yayınladıkları videolar sayesinde oldukça fazla kişiyle etkileşime geçebilmektedir.

Furkan Ajans olarak biz işletmelere APİ kodlu kurumsal youtube sayfası kurulumunda yardımcı olmaktayız. APİ kodu ile ilgili daha fazla bilgi için facebook bölümümüze bakabilirsiniz. Siz de hemen arayarak youtube'da da işletmenizin olmasını sağlayabilir ya da işletmenizin veya ürünlerinizin reklamlarını youtube kanallarında tanıtarak yeni müşteriler edinebilirsiniz.