Twitter Hesabı Nasıl Yönetilmeli ?

Twitter hesabının yönetilmesi ile ilgili bilgilendirmeye geçmeden önce eğer sosyal medya hesapları nasıl yönetilmeli ve facebook hesabı nasıl yönetilmeli yazılarımızı okumadıysanız onları okuduktan sonra bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu yazı dizisi aslında bir bütün teşkil etmektedir. İlk yazılarımızı okumadan bu yazıdan tam olarak verim almanız mümkün değil.

Şimdi kurumsal twitter sayfanızı nasıl yönetmeniz gerektiğine geçebiliriz. Öncelikle retweet listeleri oluşturmalısınız. Markanızın ve ürünlerinizin tanıtımını bu şekilde en hızlı biçimde yapabilir ve yeni takipçilere ulaşabilirsiniz. Hashtag kullanımını da çok iyi bilmeli ve etkin kullanıyor olmanız gerekmektedir. Hashtaglar sizi tanımayan kişilere açılan kapılarınızdır. Markanızı ve ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi ifade eden özelliklerini belirten hashtagları tüm paylaşımlarınıza eklemeniz gerekmektedir.

Twitter bir çok sosyal medya platformlarının aksine paylaşımın oldukça yoğun yapıldığı bir mecradır. Yani içerikler arka arkaya sürekli değişir. Bundan dolayı twitter hesabınızda yaptığınız paylaşımlarınızı uygun saatlerde yapmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca yapacağınız paylaşımların her daim güncel olması büyük önem arz etmektedir.

Paylaşımlarınızın içeriği ile ilgili ayrıntılı bilgiyi önceki yazılarımızda vermiştik. Yine aynı şekilde içeriklerinizi hazırlamanız gerekmektedir. Ancak twitterda yapılan paylaşımların içeriği facebooka göre farklılık göstermektedir. Aynı resim facebookta ilgi görürken twitterda aynı ilgiyi göremeyebilir. Bundan dolayı içeriklerinizi kullandığınız sosyal mecraya göre uyarlamanız gerekebilir.

Yaptığınız paylaşımlar yalnızca ürünlerinizle alakalı olmamalıdır. Örneğin günde 5 paylaşım yapıyorsanız 3 tanesi ürün 2 tanesi marka etkileşimi ile ilgili olmalıdır. Örneğin ücretsiz kargo ve otuz gün içinde iade seçeneklerinizi ya da teknik destek imkanlarınızı marka paylaşımlarınızla entegre ederek markanıza yeni takipçiler kazandırabilir ve mevcut takipçilerinizin güvenini kazanabilirsiniz.

Tüm bunlar internette varolmanızı ve müşterilerinizi sürekli artırmanın yollarıdır. Eğer düzenli ve disiplinli bir şekilde bu faaliyetleri gerçekleştirirseniz işlerinizin artmaması mümkün değil.

İşlerinizde bol kazançlar ve hayırlı müşteriler dileriz.