Pinterest

Pinterest sosyal medya platformlarından birsidir. İnstagram ile benzer şekilde resim paylaşım sitesidir.  Ancak instagramdan farklı olarak pinterestte pano denilen bölümlerle resimlerinizi gruplayabilir ve farklı panolarda farklı resimleri sürekli olarak bulundurabilirsiniz. Pin denilen resimler farklı kendine ait panolarda paylaşılır ve panolar sürekli olarak zenginleşir.

Kişisel kullanımlarda insanlar özel resimlerini yalnızca kendilerinin görebileceği panolara yükleyerek hem resim deposu olarak kullanmakta hemde hobilerini, işle ilgili çalışmalarını başkaları ile paylaşarak kendilerini tanıtmak için kullanmaktadırlar. Teknik ressam olduğunuzu düşünürsek yaptığınız çalışmaları "çizimlerim" panosunda paylaştınız ve panonuz her attığınız resimle oldukça zenginleşti. Teknik ressam arayan bir işletme sahibi de çalışmalarınızı gördü ve size hayatınızın iş teklifini yaptı.  Pinterestin hayatınıza olan etkisini küçümseyebilir misiniz?

İşletmeler açısından kullanımı da benzer şekilde olmaktadır. Ürettiğiniz ürünleri kendi kategorisindeki panolara atarak, ürettiğiniz ürün gruplarını başkalarının görmesini sağlayarak yeni bağlantılar kurabilirsiniz.  Bir diğer önemli kısmı ise pinterest google tarafından önemsenen bir sosyal medya platformudur. Paylaşılan resimler google görsellerde ve google aramalarında çok çabuk bir şekilde insanlara ulaşabilmektedir. Bu yönüyle pinterest önemsenmesi gereken bir platformdur.

Furkan Ajans olarak biz işletmelere APİ kodlu kurumsal pinterest sayfa kurulumunda yardımcı olmaktayız. APİ kodu ile ilgili ayrıntılı bilgiye facebook bölümümüzden ulaşabilirsiniz. Siz de hemen arayın ve işletmenizi bir adım daha öne geçirin.