Linkedin Reklamları

Linkedin tamamen iş dünyasına hitap eden ve patronların sosyal ağı diye de nitelendirilen bir sosyal medya platformudur. Linkedinde iş dışında çok fazla şey görme imkânınız olmadığı için facebook, instagram gibi değildir. Genellikle alanında uzman, belli bir mevkideki kişilerin kullandığı ve iş amaçlı bir sosyal mecradır. Şirketlerin ceoları, müdürleri, vb yönetici grupları ile alanında kariyer yapmış uzman çalışanların oluşturduğu bir ortamdır. Dolayısı ile linkedinde iş dışında çok fazla şey görmeniz mümkün değildir. Bu kadar ağır bir kullanıcı kitlesi olunca haliyle reklamlar da buna göre şekillenmektedir. Linkedin reklamları genellikle belli bir firmanın iş bağlantıları bulmak için düzenlediği reklamlar olarak karşımıza çıkar.

Basitçe anlatmak gerekirse bir ürün ürettiğinizi düşünelim. O ürünün son kullanıcısına ulaşmak ya da son kullanıcıya ulaştıracak toplu alım yapan firmalara pazarlamak size kalmış. Eğer hedefiniz son kullanıcıya ulaşmak ise yalnış yerdesiniz. Ancak ürününüzü son kullanıcıyla buluşturacak ve sizden toplu sipariş isteyecek firmalarla çalışmak isterseniz linkedin reklamları tam da aradığınız şeydir. Linkedin reklamları ile markınızı sektörünüzdeki diğer firmalara tanıtma ve ürününüzü anlatma fırsatı bulursunuz. Sektörünüzle alakalı şirketlerin satın alım müdürleri, yöneticileri reklamınızı görür ve sizinle iletişime geçer. İşte bu kadar kolay. İstediğiniz kişilerin dikkatini çekmeyi başardınız. Artık geriye sadece anlaşmak kalıyor.

Bir de üretim aşamasının öncesini düşünecek olursak üretim yaptığınız ürünün tanıtımını yaparken reklamınızı örneğin ürününüzde kullandığınız hammeddelerin ticaretini yapan firmalar da görebilir. Bu ne anlama geliyor? Bu tam olarak şu anlama geliyor. Eğer hammadde alacağınız firmaları da çeşitlendirerek daha az maaliyetlerle üretim yapabilirseniz elde ettiğiniz kâr ve rekabet gücünüz de artıyor demektir. Yani sektördeki ağırlığınız ve diğer firmalarla anlaşmaya varma şansınız da o derece artıyor. Harika değil mi.

İşte Furkan Ajans olarak  bizler tam da bunun için firmalara linkedin reklamları ile yardımcı olmaktayız. Firmaları sektöründe bilinir hale getiriyor ve bir üst lige çıkmanızda en büyük yol göstericiniz oluyoruz. Siz de sektöründe herkesçe tanınan ve büyük anlaşmalar yapan bir firma olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.