Google Ads (Adwords) Reklamları

Furkan Reklam Ajansı olarak goggle arama motorunda arama yapan milyonlarca internet kullanıcısı bu aramaları bilgiye ulaşmak, ihtiyaç duyduğu hizmet veya ürünleri bulmak ve bu hizmet ve ürünlerle ilgili firmalara ulaşmak için kullanmaktadır. Bazen de yalnızca boş vakitlerini değerlendirmek için dizi, film gibi yayınlarla meşgul olmaktadır.

Sadece ülkemizde bile gün içerisinde milyonlarca kullanıcının yer aldığı bu platform tüm dünyadan günlük milyarlarca insanın aktif olarak kullandığı bir mecradır. Google arama motoru günümüzde internetin kendisi olarak da değerlendirilebilir. Bu kadar insanın dünya üzerinde fiziken ya da başka bir uygulama ile bu kadar geniş amaçlar doğrultusunda bir araya gelmesi imkansızdır.

Bu nedenle google ads diye nitelendirilen bir çok kişinin de google adwords diye bildiği google reklamları hem müşteriler hem de satıcılar için hayati bir öneme sahiptir. Google ads reklamlarının bir çok farklı amaçlar için kullanılan reklam çeşitleri mevcuttur. Bu amaçlar doğrultusunda yapılan reklamlar ile firmanın müşterilerine ve sektörüne göre farklı stratejiler ile bir çok türde reklam çeşitleri yapılarak en doğru hedef kitleye en az maliyetle oluşturduğumuz reklamlar sayesinde firmalarımız müşterilerine ulaşmakta ve hizmet ya da ürünlerini müşterilerine satmaktadır.

 Google ads reklamlarının en büyük avantajı reklamları rastgele herkese göstermek yerine, firmanın yaptığı iş ile alakalı bir arama yaptığında göstermesidir. Yani müşterinin ihtiyacı olduğu anda karşısına çıkarak sunduğumuz hizmet ya da ürünü satın almasını mümkün kılabilmemizdir. Tam da bu özelliği sayesinde gazete, televizyon, radyo, katalog, el ilanı, bilboard reklamlarından çok daha etkili ve maliyet açısından onlarca kat saha ucuzdur.

Furkan Reklam Ajansı olarak kendi sektörümüzde google reklamları, sosyal medya reklamları denildiğinde google'da ilk sayfada bir çok yerde bulunmamıza rağmen, google reklamlarını kendimiz için de kullanmaktayız. Üç ayrı kurumsal web sitemiz olmasına ve geniş bir sosyal medya ağımız bulunmasına rağmen google arama sonuçlarında ilk sayfaları neredeyse tamamen firmamız ile yer almamıza rağmen bizler google adwords reklamlarını kendimiz için kullanmaktayız.

Eğer bize ulaşıp internet sitemize girmiş ve bu yazımızı şu anda okuyorsanız siz de çok büyük bir ihtimal ile google adwords'ten bize ulaşan bizim müşteri adayımızsınız. Bir reklam ajansı olarak google reklamlarını kendimiz için bile kullanmakta ve faydasını görmekteyiz. Peki siz işinizi daha da büyütmek, sattığınız ürün ya da hizmetlerin çok daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamak için firmanıza ne gibi yatırımlar yapıyorsunuz?

Doğru yolda olsanız bile eğer oturuyorsanız sizi ezip geçerler. "Will Rogers"