Facebook

 
Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal ağdır. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 yılı öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra bu fikrin giderek yayılması ile günümüzdeki halini aldı.
 
Artık Facebook milyarlarca insanın kullandığı bir sosyal paylaşım platformudur. Bu platformda bulunmak fiziki anlamda mümkün olamayacak bir çok çok insana ulaşmayı da mümkün kıldı. Özellikle işletmeler için bu son derece harikulade bir kaynak haline geldi. Bir çok işletme kurumsal facebook sayfaları ile çok büyük kitlelere kolaylıkla ulaşmakta ve kazanç sağlamaktadır.

Furkan Ajans olarak biz de tüm işletmelerin bu platformda bulunmasını ve işlerini büyütmesini sağlamaktayız. Kurumsal işletme sayfaları facebookta kişisel profillerin aksine daha profesyonelce oluşturulması gereken sayfalardır. İnsanların kişisel hesap açmak gibi zannettiği işletme sayfaları bilinenin aksine son derece özen isteyen bir iştir. Bizler facebookta işletme sayfalarını APİ kodları ile oluşturmaktayız.

Peki nedir bu APİ kodu ?
Facebook, Twitter, İnstagram, Youtube, Pinterest, Foursquare, Linkedin,  Google Plus ve Google Haritalar gibi bir çok platform kullanıcıları ile açık kaynak kodlarını paylaşırlar yani kullanıcılarından kendilerini geliştirmelerini isterler. Tabiki bu platformları amatör olarak kullanan kişiler bu kodlara ulaşamaz ancak bu işi önemseyen ve belirli teknik bilgiye sahip kişiler bu platformarın APİ kodlarına ulaşırlar. Bu kodlar ile facebook gibi platformların istediği sayfa oluşumu gerçekleştirilerek ideal profil ya da sayfa olarak kabul etmesi sağlanır.

Bu sayede facebook oluşturulan sayfayı önemli kabul eder ve yapılan paylaşımların bir çok kişiye ulaşması için önünü açar. Örnek vermek gerekirse normal bir hesapta yapılan paylaşım o hesabın arkadaşları tarafından görülür. Ancak APİ kodlu olarak oluşturulmuş sayfada yapılan paylaşımları o hesabın arkadaşlarının arkadaşları ve onların da arkadaşları dahil görebilmekte ve beğeni yorum gibi durumlarda bu zincir giderek büyüyebilmektedir. Bu sayede işletmeler tek bir paylaşım ile binlerce kişiye ulaşabilmekte ve işlerini büyütmektedirler.
 
Furkan Ajans olarak biz bu şekilde bir sayfa kurulumunu yapabilen Konya'da tek ve Türkiye genelinde ilk 5 ajanstan biriyiz. Siz de hemen arayın ve işinizi sosyal medyaya taşıyarak satışlarınızı ve kârınızı artırın.